Depilacja LightSheer Warszawa Centrum

Dzięki postępowi techniki, możemy skutecznie pozbywać się nadmiaru owłosienia. Jednym z najlepszych i na pewno najtrwalszych sposobów jest depilacja laserowa. Opinie klientów są zawsze pozytywne, a efekty depilacji znakomite.

Depilacja Laserowa Cennik Zabiegu

Dowiedz się ile kosztuje zabieg, kiedy go wykonać i jakie są ograniczenia w jego stosowaniu.

Sprawdź nasz cennik depilacji laserowej

Depilacja laserem diodowym - co warto wiedzieć przed zabiegiem

Mechanizm działania depilacji laserowej polega na emisji światła o dużej energii, która następnie już w naszej skórze zamienia się w energię cieplną i uszkadza komórki odpowiedzialne za tworzenie i wzrost włosa.

Depilacja laserem LightSheer może być stosowana niezależnie od koloru skóry. Od jasnej aż po bardzo ciemną. Ilość zabiegów uzależniona jest głównie od koloru włosów.

Najlepiej poddają się depilacji włosy ciemne i grube. Włosy jaśniejsze i delikatniejsze są trudniejsze do usunięcia i mogą wymagać większej ilości zabiegów.

Jak działa laser LightSheer?

Laser do depilacji tworzy impuls świetlny o dużej energii i krótkim czasie trwania. Ta energia świetlna zostaje przesłana do naszej skóry. Wykorzystywana w laserach do depilacji długość fali świetlnej powoduje, że światło to jest zatrzymywane przez melaninę. 

Określamy to jako powinowactwo do melaniny.  Melanina znajduje się w skórze, ale jeszcze więcej melaniny znajduje się we włosach. Więcej jej jest w ciemnych włosach, a w jasnych mniej. We włosach siwych nie ma melaniny, co powoduje, że nie są one podatne na tą technikę depilacji. 

 

Ponieważ lasery do depilacji posiadają wysoką moc, ilość ciepła jest bardzo duża i musi zostać rozproszona w okolicznych tkankach. 

Najwięcej ciepła przejmuje włos, a dalej ciepło to dociera do mieszka włosowego i macierzy włos, podgrzewa ją, w skutek czego ulega ona zniszczeniu. 

Dotyczy to włosków, które są aktualnie w fazie anagenu, a więc fazie wzrostu. Tylko te włosy posiadają połączenie z brodawką włosową i dalej z macierzą włosa, a to umożliwia przesłanie energii cieplnej. 

W przypadku pozostałych faz tj. katagenu i talogenu włosy są już odłączone od brodawki, co powoduje, że energia cieplna nie dociera do niej. 

Zaletą zabiegu depilacji laserowej jest to, że przeprowadzony prawidłowo działa selektywnie tylko na włosy i komórki związane z ich wytwarzaniem i nie oddziałuje na inne komórki skóry.

depilacja laserowa warszawa centrum light sheer

Jaki laser jest używamy do depilacji w moim salonie

Laser Light Sheer ET jest to dedykowane urządzenie do depilacji laserowej. Produkowany jest przez cenioną amerykańską firmę Lumenis. Laser Light Sheer to obecnie najskuteczniejsza metoda pozwalająca pozbyć się niechcianych włosów z dowolnych partii ciała. 

Laser diodowy Light Sheer Diode Laser System firmy Lumenis traktowany jest jako przełomowe urządzenie na rynku medycyny estetycznej, pozwalające rozwiązać problem stale odrastających włosów oraz zapewnić idealnie gładką skórę. Jest całkowicie bezpieczny, co potwierdza certyfikat honorowanego na całym świecie amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA

LightSheer ET uzyskał także certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu

 

depilacja laserowa warszawa centrum

Efekty depilacji laserowej

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) – są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (telogen), która ma różny czas trwania (3-8 tygodni). 

Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 6 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Lightsheer zostaje usunięte około 30% – 50% włosów, a po całej serii zabiegów do 98%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze i delikatniejsze, przez co są ciężko jest je trwale usunąć.

 

Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej

Aby depilacja laserowa była bezpieczna i efektywna należy zapoznać się z poniższymi przeciwwskazaniami:

 • Ciąża,
 • Choroby nowotworowe,
 • Włosy blond, rude siwe,
 • Bielactwo, łuszczyca, padaczka (względna),
 • skłonność do przebarwień,
 • Skłonność do bliznowców.

Istnieją również przeciwwskazania czasowe jak:

 • Świeża opalenizna, skóra po zastosowaniu samoopalacza,skóra podrażniona,
 • Terapia doustna retinoidami,
 • Terapia lekami i ziołami uwrażliwiającymi,
 • Terapia miejscowa kremami z Vit. A,E,C ,kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
 • Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),
 • Wcześniejsze,niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne,

Aby upewnić się, czy dane przeciwwskazanie, lub jeśli będą mieli Państwo inne, własne wątpliwości/zapytania prosimy o kontakt . Zrobimy co w naszej mocy by zabieg był bezpieczny i efektywny.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserem LightSheer

Depilacja wbrew pozorom nie jest prostym zabiegiem. Aby była skuteczna i bezpieczna należy przygotować skórę przed zabiegiem:

 • Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, prosimy o stosowanie preparatów nawilżających tydzień wcześniej, szczególnie przy depilacji laserowej nóg.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem (1-2 dni) należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 • Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4-8 tygodni.
 • Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 • Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec!, nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 • Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.

Pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji

W trakcie trwania zabiegu skóra jest poddawana działaniu silnej wiązki lasera. Normalnym objawem po zabiegu jest więc czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki, które ustępują po kilku godzinach. 

W ciągu następnych dwóch tygodni bezwzględnie zabrania się opalania depilowanych części ciała. Przed słońcem należy je chronić stosując kremy anty-UVA i B z filtrem 50.

light sheer ET warszawa
W ciągu 2-3 dni bezpośrednio po zabiegu skórę należy:
 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • stosować zasypkę lub krem Alantan,
 • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
Zabrania się stosowania:
 • leków uczulających na słońce,
 • dziurawca, nagietka,
 • kosmetyków i leków złuszczających – min. do 2 tygodni po zabiegu,
 • kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.
 • Nie należy również:
 • wyrywać samodzielnie włosów (pęsetą, woskiem itp.),
 • korzystać z basenów oraz sauny bezpośrednio 3-5 dni po zabiegu.

Depilacja laserowa, czy warto?

Istnieją różne metody depilacji. Część z nich jest znana już od pokoleń, natomiast niektóre, tak jak depilacja laserem diodowym, są relatywnie nowymi zabiegami.

Aby usunąć owłosienie wystarczy często zwykła maszynka i pianka do golenia. Nie dają one jednak trwałych efektów i wymagają czasu. Usuwanie z powierzchni skóry włosów taką metodą bywa często pracochłonne.

Usuwając nadmierne owłosienie przy wykorzystaniu lasera lightsheer mają Państwo pewność trwałego pozbycia się niechcianych włosków.

Posiadamy certyfikaty i fachową wiedzę, która pozwoli przeprowadzić zabieg w pełni profesjonalnie. Warto również zobaczyć opinie naszych zadowolonych klientów.

Cresta Facebook Messenger