Peeling Mandel
Cała linia peelingów Mandel oparta jest na kwasie migdałowym. Ten kwas to od dawna znany w dermatologii i medycynie estetycznej alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada silne działanie rewitalizujące, a także działanie bakteriobójcze i rozjaśniające. Nie zawiera substancji fotouczulających, dzięki czemu nie powoduje powstawania przebarwień po zabiegowych.
Dlaczego peeling Mandel?
Peeling kwasem migdałowym daje efekt: widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry.
Kwas migdałowy może działać synergicznie z innymi bardziej agresywnymi kwasami, nie zmieniając ich działania przy jednoczesnym łagodzeniu objawów niepożądanych. Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżanie kremami. Utrzymuje się przez parę dni i nie wyłącza pacjenta z życia codziennego.
Peelingi medyczne stosowane są właściwie w dwóch celach – leczniczym oraz profilaktycznym, zapobiegającym starzeniu się skóry. Po zabiegu należy unikać słońca i opalania się przez kilka tygodni i częste nawilżać skórę. Makijaż można nakładać już po 24 godzinach po kuracji.
Zalety:
- dla pacjentów od I do IV fototypu,
- natychmiast po zabiegu skóra staje się dobrze napięta, gładka, wyraźnie oczyszczona, rozświetlona – bez efektu rumienia,
- mikro-złuszczanie lub złuszczanie drobno-płatkowe – nie wyłącza z aktywności towarzyskiej o zawodowej,
- rewitalizacja,
- zastosowanie przy skórach wrażliwych,
- rozjaśnienie nieregularnych przebarwień powierzchniowych,
- redukcja melazmy,
- właściwości bakteriobójcze,
- poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych,
- działa przeciwstarzeniowo,
Przeciwwskazania:
- infekcje skórne w aktywnej formie (opryszczka),
- zapalenie tkanki łącznej,
- alergie skórne na substancje stosowane w peelingu lub w produktach do terapii domowej,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- liczne znamiona melanocytowe,,
- leczenie ogólne retinoidami w ciągu kilku poprzednich miesięcy,
- ciąża i karmienie piersią,
- solarium.
Mandel T
Peeling średnio-głęboki
To profesjonalny peeling wykorzystujący nowe synergiczne połączenie kwasu migdałowego, trójchlorooctowego i salicylowego w żelowym roztworze. Charakteryzuje się skutecznością i bezpieczeństwem – wspólnymi dla całej linii peelingów Mandel. Połączenie TCA z kwasem migdałowym pozwala na kontrolę działania TCA. Dzięki temu peeling jest łatwiejszy i bezpieczniejszy w użyciu (w porównaniu do zastosowania czystego TCA), a okres po peelingu jest dla pacjenta dużo przyjemniejszy.
Siła peelingu może być regulowana poprzez odpowiednie przygotowanie i czas pozostawienia peelingu na skórze, od niewielkiego rumienia, aż po efekt zbielenia. Mandel T jest zalecany zwłaszcza w przypadkach, kiedy zachodzi potrzeba energicznego oddziaływania na skórę przy bardziej intensywnym złuszczaniu.
Zabiegi powtarzać co 30 dni, ilość zabiegów uzależniona od stopniowo pojawiających się rezultatów.
Wskazania:
- starzenie,
- fotostarzenie,
- przebarwienia,
- blizny,
- keratoza łojotokowa,
- wspomaganie zabiegów na dyschromie
- rozstępy
Mandel S
Peeling powierzchniowy
Formuła profesjonalnego peelingu przeznaczona szczególnie do leczenia aktywnego trądziku oraz blizn potrądzikowych, skuteczne także we wszystkich wskazaniach gdzie potrzebne jest złuszczanie i silnie działanie wygładzające.
Połączenie kwasu migdałowego z salicylowym i ich synergiczne działanie, pozwala na zastosowanie tego peelingu również na skórach bardzo wrażliwych. Złuszczanie jest progresywne, a jego intensywność zależy od zastosowanego protokołu zabiegowego. Pacjent nie odczuwa pieczenia, a skóra po peelingu nie jest zaczerwieniona.
Zabiegi powtarzać co 10 dni, ilość zabiegów uzależniona od stopniowo pojawiających się rezultatów.
Wskazania:
- trądzik w fazie aktywnej z krotami ropnymi,
- płytkie zmarszczki,
- odbudowa skórno-naskórkowa,
- blizny potrądzikowe,
- fotoaging
Zalecenia pozabiegowe Mandel T i Mandel S
Należy stosować krem z filtrem UV przy każdej ekspozycji na słońce. W zależności od intensywności peelingu łuszczenie skóry może być praktycznie niewidoczne, poprzez drobnopłatkowe, skórę należy wtedy intensywnie nawilżać.