Jak wybrać właściwy salon depilacji laserowej.

Medycyna estetyczna to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Ma wiele wcieleń i odsłon. Jedną z nich jest Depilacja Laserowa, która przy odpowiednim wyborze salonu depilacji pozwoli trwale pozbyć się niechcianego owłosienia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który pomoże Państwu wybrać właściwy salon.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Grupa osób, które mogą poddać się depilacji jest bardzo szeroka, ale przede wszystkim adresowana jest do osób mających problem z odrastającym owłosieniem na niemalże każdej części ciała, które powodują dyskomfort oraz kompleksy. Nie ma ograniczeń wiekowych lub płciowych, jednak warto pamiętać o tym, że osoby młode, które chcą poddać się zabiegowi powinny mieć ustabilizowany poziom hormonów. Jednym z podstawowych warunków, jakie musi spełnić osoba zamierzająca poddać się zabiegowi, jest posiadanie ciemnego owłosienia. Laser działa na melaninę (barwnik) zawarty we włosach, dlatego depilacja włosów koloru jasnego, siwego, czy rudego zwyczajnie nie ma sensu.

 

Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy z wrastającymi włosami powodującymi ropne stany zapalne i krosty na całym ciele. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zapobiega odrastaniu włosów i skutecznie eliminuje ten problem. Wrastające włosy występują często w miejscu blizny u osób po operacji chirurgicznej, co utrudnia wyrastanie nowych włosów. Depilacja (zwana także epilacją) likwiduje powstawanie stanów zapalnych, podrażnień powstałych także po tradycyjnym goleniu maszynką i depilacją woskiem. Należy jednak pamiętać, że depilacja jest skuteczna w momencie, jeśli wykonamy pełny pakiet zabiegów.

 

Kto najczęściej poddaje się zabiegom depilacji laserowej?

Z depilacji laserowej korzysta wiele grup ludzi. Dla niektórych osób konieczność poddania się depilacji laserowej wynika z wykonywanego zawodu, dla innych decyzja o poddaniu się depilacji podejmowana jest ze względu na zwyczaje, hobby, komfort, lub wygląd. Wśród osób odwiedzających mój salon często znajdują się lekarze, pielęgniarki, stewardessy, dla których estetyczny wygląd jest istotny w relacjach z pacjentami i klientami. Depilacja może także skutecznie rozwiązać problemy zarostu na twarzy u mężczyzn oraz niepożądanego owłosienia na nogach i pod pachami u kobiet i konieczności regularnego golenia. Zgłasza się również do mnie wiele osób uprawiających np.: modeling, lekkoatletykę, fitness, kulturystykę, pływanie lub taniec. Dla tej grupy klientów bardzo ważna jest gotowość do wystąpienia w skąpym stroju bez obawy, że odrastające włosy popsują ich wygląd i estetyczne wrażenia lub będą przeszkadzać, a niekiedy wręcz uniemożliwiać wykonywanie zawodu lub pasji. Jest to także sposób, by stać się bardziej atrakcyjnym. Wiele osób poprawia swoją samoocenę eliminując niechciane owłosienie. Nie odczuwają wtedy dyskomfortu i skutecznie wyzbywają się dręczących ich przez lata kompleksów. W ostatnich latach dość częstymi klientami są osoby chcące wydepilować miejsca, gdzie planują zrobić sobie tatuaż, aby był lepiej widoczny i bardziej estetyczny. Jak widać, osoby korzystające z moich usług mają wiele powodów, dla których decydują się na taki zabieg.

light sheer warszawa centrum

 

Czym się kierować podczas wyboru salonu depilacji laserowej?

Najważniejsze jest zdrowie, bezpieczeństwo oraz zadowolenie klienta dlatego należy wyeliminować ryzyko skorzystania z usług kosmetologa, który nie gwarantuje zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz higieny. Klient powinien być pod opieką osoby wykwalifikowanej i przeszkolonej z wykonywania danego zabiegu na urządzeniu, którym się posługuje. Certyfikaty i dyplomy informujące o ukończeniu kursów, szkół czy szkoleń są gwarancją profesjonalizmu i fachowo wykonanego zabiegu. Jeśli w ofercie, na stronie czy gabinecie nie znajdziemy takiej informacji, zawsze można się o nie zapytać. Jest to podstawa do tego, aby bliżej zapoznać się ofertą danego salonu. Następną kwestią jest urządzenie, którym będzie przeprowadzany zabieg depilacji. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele tanich laserów produkcji chińskiej, kuszących salony niską ceną zakupu i utrzymania, jednak korzystanie z nich stanowi zagrożenie dla zdrowia klientów. Często nie posiadają one wymaganych certyfikatów bezpieczeństwa i atestów. Depilacja wykonywana takimi laserami często nie przynosi pożądanych rezultatów, a w konsekwencji pacjenci czują się zawiedzeni, a nawet oszukani. Mogą zdarzać się także przypadki poparzeń. Dlatego tak ważne jest, aby kosmetolog wykonująca zabieg pracowała na profesjonalnym laserze diodowym, znała zasadę jego działania, miała wiedzę z zakresu dermatologii, doświadczenie i wprawę.

 

Wybór odpowiedniego salonu depilacji laserowej – na co zwrócić uwagę?

Jest szereg warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby depilacja nie miała negatywnego wpływu na Państwa zdrowie. Podczas całej wizyty muszą zostać spełnione wymogi higieny, dlatego warto zwrócić uwagę na czystość panującą w salonie. Dla każdej pacjentki, powinno być przygotowane stanowisko z czystym prześcieradłem, gdzie będzie wykonywany zabieg. Kosmetolog powinna używać także jednorazowych rękawiczek, maszynek oraz bielizny, przy depilacji okolic bikini. Przed użyciem głowica lasera powinna być poddana dezynfekcji. W trakcie zabiegu pacjenci powinni korzystać z okularów ochronnych. Wiele klientek odwiedza mój salon podczas powrotu z pracy czy szkoły. Mają one możliwość skorzystania z łazienki, gdzie dla ich komfortu i wygody mogą przygotować się do zabiegu. To ważne, by klient/ka czuli się dobrze podczas całej wizyty. Jest to istotne także z tego względu na intymność i konieczność zdjęcia niektórych elementów bielizny.

 

depilacja laserowa warszawa centrum

Depilacja laserowa – konsultacja przed pierwszą wizytą

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przed zapisaniem się na zabieg warto skorzystać z możliwości odbycia bezpłatnej konsultacji, którą oferuje większość profesjonalnych salonów. Dobrze jest na takim spotkaniu poznać osobę, która będzie wykonywała zabieg. Jest to istotny warunek eliminowania niedomówień, które mogą skutkować brakiem satysfakcji. Konsultacja jest też formą wywiadu z pacjentem i ma na celu wcześniejsze zdiagnozowanie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Bardzo ważne jest, udzielenie prawdziwych i precyzyjnych odpowiedzi na pytania dotyczących chorób, przyjmowanych leków i ogólnego stanu zdrowia. Klient powinien zostać również poinformowany o postępowaniu przed i po zabiegu, najlepiej w formie wydrukowanej ulotki informacyjnej. Kosmetolog powinna również dokonać obserwacji skóry, pod kątem opalenizny, która dyskwalifikuje pacjenta oraz innych zmian skórnych, mogących mieć wpływ na zdrowie. Warto zapytać o możliwość wykonania przed zabiegiem próby laserowej w celu sprawdzenia w jaki sposób skóra reaguje na działanie lasera. Dla wielu osób depilacja laserowa będzie pierwszym tego typu zabiegiem, dlatego na konsultacji powinny się dowiedzieć o możliwych objawach oraz reakcji skóry i owłosienia w pierwszych i kolejnych dniach po zabiegu.

 

Na koniec chciałabym raz jeszcze przypomnieć o tym, że zdrowie jest najważniejsze. Obecnie na rynku jest wiele salonów oferujących depilację, ale warto poświęcić trochę czasu, aby w trosce o własne zdrowie dokonać właściwego wyboru. Leczenie skutków niewłaściwie przeprowadzonej depilacji może trwać bardzo długo i być bardzo kosztowne, dlatego nie dajmy ponieść się emocjom i przeanalizujmy dokładnie wybraną ofertę. Na dobrą jakościowo usługę składa się wiele czynników, dlatego ceny zabiegów w salonach wykonujących uczciwą pracę nie są niskie i są zależne od doświadczenia i wiedzy personelu oraz sprzętu i lokalizacji. Należy zachować szczególną ostrożność wybierając ofertę salonów, oferujących ceny znacząco niższe od średniej z danego rejonu i nie przestrzegających powyższych zasad higieny.


Cresta Facebook Messenger